10 informacji o implantach (część 2)

10 informacji o implantach (część 2)

3 lipca 2021 Wyłączono przez Domadent

Jeśli jeszcze nie słyszałeś o implantach, to powinieneś zapoznać się z nimi jak najszybciej. Implanty stomatologiczne to świetne rozwiązanie protetyczne, które pozwala na przywrócenie funkcjonalności uśmiechu, a jednocześnie przywrócenie jego estetycznego wyglądu. Implanty trzymają się stabilnie i wyglądają bardzo naturalnie, dlatego ich codzienne użytkowanie często nie różni się od używania naturalnego zęba. To główne powody, dla których warto jest zdecydować się na wszczepienie implantów stomatologicznych.

Zapraszamy do kontynuacji lektury cyklu 10 informacji o implantach. Druga część artykułu obejmuje takie zagadnienia jak – implanty hybrydowe, wybór implantów, możliwość wszczepienia implantu przez konkretnego stomatologa i nie tylko.

Jaki implant wybrać?

Mnogość oferty w zakresie implantacji jest nieco utrudniająca, gdyż pacjent nie jest w stanie określić, na które rozwiązanie chciałby się zdecydować. To całkowicie zrozumiałe, gdyż pacjent, który dopiero co poznaje temat implantów, ma prawo nie wiedzieć, który z nich może być najlepszy. Z tego powodu wybór implantu warto jest powierzyć w ręce lekarza implantologa, który podejmie ostateczną decyzję i sprawi, że wybrany implant będzie idealnie wpasowywać się w potrzeby pacjenta.

Co to są implanty hybrydowe?

Implanty hybrydowe są nowym wynalazkiem, nowością na rynku implantów stomatologicznych. Ten rodzaj implantu łączy w sobie powierzchnię szorstką i gładką, co przekłada się na szereg korzyści. Zapytaj swojego lekarza o implanty hybrydowe i dowiedz się, czy ich zastosowanie jest warte ich ceny.

Czy każdy stomatolog może wszczepić implant?

Teoretycznie tak – każdy lekarz dentysta ma prawo do wykonywania zabiegu implantacji. W praktyce warto mieć na uwadze, ze skuteczne leczenie wymaga cierpliwości ze strony lekarza, a także sporego zasobu wiedzy na temat implantologii. Z tego powodu warto jest rozważyć ofertę tylko tych lekarzy, którzy posiadają szereg skończonych kursów w tym zakresie i mają spore doświadczenie w branży implantów stomatologicznych.

Czy o implanty zębów trzeba dbać?

Implanty zębowe wymagają dbania o nie, podobnie jak zęby naturalne. Dbanie powinno odbywać się w normalnym trybie, zbliżonym lub takim samym jak w przypadku zębów naturalnych. Konieczne jest odbywanie regularnych wizyt kontrolnych, na przykład raz na pół roku, by zweryfikować, że kondycja wszczepu jest dobra. Wszczepy z reguły mają gwarancję, jednak nie będzie ona obowiązywać wtedy, gdy pacjent nie będzie dbać o higienę jamy ustnej.