Czy sztuczna szczęka jest refundowana?

Czy sztuczna szczęka jest refundowana?

7 czerwca 2021 Wyłączono przez Domadent

Temat związany z refundacją sztucznej szczęki jest o tyle interesujący, że kwestia ta wymaga doprecyzowania i wyszczególnienia pewnych aspektów. Przede wszystkim – ważne jest to, czy sztuczna szczęka jest refundowana. Jeśli okazałoby się, że nie, to warto jest wiedzieć, ile kosztuje sztuczna szczęka. Prócz tego, na pewno chciałbyś wiedzieć, w jakim wieku sztuczna szczęka – aby nie okazało się, że jest na nią za późno! A jak zyc ze sztuczna szczęka – to dla wielu osób może być trudne, dlatego nim zdecydujesz się na wykorzystanie sztucznej szczęki, znanej też jako proteza – powinieneś dowiedzieć się, jak wyglądają takie szczegóły z nią związane.

Ile kosztuje sztuczna szczęka?

Warto jest wspomnieć, czy sztuczna szczęka jest refundowana. Okazuje się, że niektóre modele protezy są refundowane, dlatego warto jest rozważyć tę formę protetyki stomatologicznej w przypadku, gdy nie mamy akurat pieniędzy na inną formę leczenia. Wybór protezy stomatologicznej jako sposobu na problem bezzębia to dobry pomysł, a w dodatku, gdy na pytanie, ile kosztuje sztuczna szczęka, można odpowiedzieć – 0 zł – radość jest jeszcze większa!

Możemy jednak zdecydować się na inne formy leczenia protetycznego. Istnieją protezy, które nie są refundowane przez NFZ i trzeba za nie zapłacić z własnej kieszeni. Oznacza to, że jeśli zapytasz „czy sztuczna szczęka jest refundowana?” – odpowiedzią jest „nie każda” Niemniej jednak, przemawia za nimi wiele zalet, które warto jest rozważyć i jeśli jest się w stanie zapłacić za takie dobro, to warto to zrobić.

Proteza, na którą zdecydujemy się w ramach leczenia prywatnego, może kosztować od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Jeśli zastanawiasz sie, czy sztuczna szczęka jest refundowana, to nie powinieneś nastawiać się na skomplikowane metody leczenia. Nie jest to jednoznaczny koszt, gdyż pacjenci wybierają różne formy leczenia. Czasem zdarza się, że pacjent ma własne zęby i może oprzeć protezę właśnie na nich. Czasem jest tak, że do leczenia dołączone są implanty, które potrafią być bardzo drogie. W zależności od tego, w jakim wieku sztuczna szczęka, koszt ten może być duży – kwoty dla młodych osób, zarabiających niewiele, mogą wydawać się przeogromne!

Jak żyć ze sztuczną szczęką?

Jeśli chciałbyś wiedzieć, w jakim wieku można zdecydować się na protezę, okazuje się, że nie jest to tożsame z byciem emerytem. Na protezę warto się zdecydować zawsze wtedy, gdy będzie ona rekomendowana przez lekarza protetyka. Na pewno chciałbyś zapoznać się z tematem, jak zyc ze sztuczna szczęka. Otóż – odpowiedzią na pytanie „jak zyc ze sztuczna szczęka?” jest po prostu – „trzeba się przyzwyczaić”. Kwestia tego, czy sztuczna szczęka jest refundowana, to jedno – natomiast kwestia życia z protezą może wzbudzać wiele zastanowień. Przede wszystkim warto wiedzieć, że proteza to w gruncie rzeczy ciało obce, a wiadomym jest, że ciało obce w jamie ustnej może wiązać się z negatywnym odbiorem naszego organizmu. Im dłużej będziemy korzystać z protezy, tym bardziej nasz organizm się do niej przyzwyczai.