Jak uśmierzyć ból zęba w ciąży?

Jak uśmierzyć ból zęba w ciąży?

26 listopada 2019 Wyłączono przez Domadent

Zastanawiasz się, co jest dobre na ból zęba? Stany bolesne, choć mogą być uciążliwe i sprawiać dyskomfort podczas codziennego funkcjonowania, to jednak są potrzebne — bo dzięki nim wiemy, że w naszej jamie ustnej coś jest nie tak. Ból pozwala nam określić, czy powinniśmy przyjrzeć się poszczególnym zębom — bo na przykład przy piciu zimnych rzeczy powstaje ból. W takiej sytuacji jest wielu dorosłych Polaków. 

 

Warto jednak zastanowić się, jak uśmierzyć ból zęba w ciąży — jest to szczególny czas, związany z wieloma wyrzeczeniami i szczególną ostrożnością, gdyż przyszła mama nie odpowiada już tylko za siebie, ale także za nienarodzone jeszcze dziecko. Dowiedz się, jak złagodzić ból zęba domowymi sposobami podczas ciąży i nie spowodować krzywdy sobie ani dziecku.

 

Co jest dobre na ból zęba?

 

Ciąża to czas, podczas którego może pojawić się szczególnie dużo dolegliwości związanych z zębami. Nie musi to wynikać z faktu, że z różnych powodów na płaszczyźnie dbania o zęby powstały zaniedbania. Często jest to powiązane między innymi z nasilonymi wymiotami, bardzo powszechnymi wśród kobiet w ciąży. Niestety zawarte w nich kwasy rozpuszczają szkliwo, co powoduje jego demineralizację. W takiej sytuacji konieczne jest bieżące dokonywanie przeglądów, by możliwie szybko zneutralizować niekorzystne efekty działania kwasów. Wpływ na zęby ma także rozregulowana gospodarka hormonalna — wtedy pojawiają się na przykład problemy z zębami.

 

Dobrze jest wiedzieć, co jest dobre na ból zęba i co jednocześnie jest bezpieczne dla płodu. Istnieją pewne sposoby — zarówno farmakologiczne, jak i nie — których możemy spokojnie używać w trakcie ciąży. Dowiedz się, jak uśmierzyć ból zęba w ciąży. Przede wszystkim warto jest zacząć od wyróżnienia paracetamolu — środka przeciwbólowego, który w przypadku ciąży jest bezpieczny. Mimo wszystko jego stosowanie wymaga rozwagi — nie można przesadzić z ilościami, gdyż mogłoby to negatywnie przełożyć się na ciążę. Przed zastosowaniem środka przeciwbólowego warto jest skontaktować się z lekarzem i dowiedzieć się, jakie dawki tego środka można przyjmować.

 

Jak złagodzić ból zęba domowymi sposobami?

 

Jak uśmierzyć ból zęba w ciąży domowymi sposobami? Ważną informacją jest, że wszelkie środki domowe powinny być stosowane wyłącznie jako środek na czasowe uśmierzenie bólu, docelowo jednak konieczne jest skontaktowanie się ze stomatologiem. Przede wszystkim skutecznym środkiem przeciwdomowym będzie między innymi olejek goździkowy, które mają w składzie eugenol — środek, który zabija bakterie i zmniejsza stan zapalny.

 

Innym skutecznym środkiem w przypadku bólu zęba jest kurkuma. Kurkuma w swoim składzie ma kurkuminę, która powoduje znieczulenie miejsca, zmniejsza także stan zapalny, a dodatkowo wykazuje działanie antyseptyczne. Naturalne środki łagodzące ból są bezpieczne dla zdrowia mamy i dziecka.

 

Cieszymy się, że jesteś już świadoma, jak uśmierzyć ból zęba w ciąży. Teraz na pewno łatwiej będzie ci przejść przez ten czas. Powodzenia!