Jak stosować płyn do płukania jamy ustnej?

Jak stosować płyn do płukania jamy ustnej?

29 listopada 2019 Wyłączono przez Domadent

Higiena jamy ustnej wbrew pozorom nie jest skomplikowanym procesem, niemniej jednak początkowo trzeba poświęcić jej sporo czasu, aby poznać odpowiednie techniki i zaznajomić się z produktami, których warto używać do tego celu. Nie da się dbać o higienę jamy ustnej bez szczoteczki — najlepiej elektrycznej lub sonicznej. Wiele osób stosuje także nici dentystyczne lub irygatory — w zależności od preferencji, cel ich stosowania jest jednak identyczny — stosuje się je do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych. Czy to koniec zabiegów higienizujących? Okazuje się, że nie! Warto także dowiedzieć się, co daje płyn do płukania jamy ustnej i jak często stosować płyn do płukania jamy ustnej, by jego używanie przynosiło korzyści. 

 

Co daje płyn do płukania jamy ustnej?

Wbrew pozorom płyn do płukania jest bardzo popularnym środkiem do higieny. Mają one wszechstronne zastosowanie i są dedykowane różnym dolegliwościom. Dobrze jest wiedzieć, jak stosować płyn do płukania jamy ustnej. Jego stosowanie jest bardzo powszechne — stanowi on świetne uzupełnienie do codziennej higieny z wykorzystaniem szczoteczki i nici, niemniej jednak nie może on stanowić ich substytutu. Warto jednak traktować go jago uzupełnienie codziennej higieny, gdyż z jego pomocą możemy dotrzeć do przestrzeni, których nie da się wyczyścić z pomocą szczoteczki i nici.

 

Szczególnie zainteresowanymi osobami powinny być osoby, które zmagają się z wadami zgryzu. Płyn do płukania ust umożliwia im lepsze czyszczenie przestrzeni, których nie są oni w stanie wyczyścić — czyli miejsc szczególnie narażonych na odkładanie kamienia nazębnego. 

 

Kolejną zaletą wynikającą ze stosowania płynu do płukania jamy ustnej jest fakt, iż z jego pomocą możemy ograniczyć ilość bakterii w jamie ustnej, które są odpowiedzialne za rozwój płytki nazębnej czy powstawanie nieprzyjemnego zapachu z ust. Dodatkowo płyn do płukania ust przywraca odpowiednie pH w ustach, co ogranicza negatywne działanie kwasów na szkliwo. 

 

Nie bez powodu płyny do płukania stosuje się na przykład bezpośrednio po zabiegach stomatologicznych. W przeciwieństwie do wody, płukanki wykazują działanie antyseptyczne, co sprawia, że rany po zabiegu goją się szybciej. Płyny dedykowane osobom mającym problem z chorobami przyzębia czy zapaleniem dziąseł pozwalają ograniczyć występowanie objawów, co do czasu leczenia może okazać się zbawienne. 

 

Jak często stosować płyn do płukania jamy ustnej? 

 

Czy wiesz, jak stosować płyn do płukania jamy ustnej? Okazuje się, że najlepiej jest stosować płyn bezpośrednio po szczotkowaniu zębów. Jamy ustnej nie powinno przepłukiwać się wodą po zastosowaniu płynu, dlatego jest to optymalny czas. Płyn do płukania jamy ustnej warto jest stosować od dwóch do trzech razy dziennie — po porannym i wieczornym szczotkowaniu, a także w ciągu dnia, jeśli szczotkujesz zęby po posiłku. 

 

Cieszymy się, że kwestia tego, jak stosować płyn do płukania jamy ustnej, nie jest ci obca. Mamy nadzieję, że z pomocą płynu uda ci się poprawić kondycję twoich zębów.