Dlaczego implanty zębowe są najlepszą metodą odbudowy uzębienia?

Dlaczego implanty zębowe są najlepszą metodą odbudowy uzębienia?

29 listopada 2019 Wyłączono przez Domadent

 

Braki w uzębieniu powinno się odbudować możliwie szybko po ich powstaniu. Wynika to z faktu, że kość, na którą nie wywiera się nacisku, zaczyna zanikać — podobnie jest w przypadku mięśni. Brak zęba sprawia, że kość nie pracuje, co powoduje szereg konsekwencji takich jak ruchomość zębów, przesuwanie ich, wypadanie zębów, utrata rysów twarzy i nie tylko. Z tego powodu rozsądnie jest zareagować na bezzębie i zastanowić się, dlaczego implanty zębowe są najlepszą metodą odbudowy uzębienia? Obecnie implanty są bardzo popularnym i bez wątpienia najlepszym sposobem na odbudowę braków w uzębieniu — ilość wszczepionych implantów na całym świecie liczy się w dziesiątkach milionów sztuk. Z tego powodu warto jest dowiedzieć się, co skłoniło miliony pacjentów z całego świata na skorzystanie z implantów. 

 

Co to są implanty zębowe?

 

Zastanówmy się, dlaczego implanty zębowe są najlepszą metodą odbudowy uzębienia? Przede wszystkim dowiedzmy się, co to są implanty zębowe. Implanty to swego rodzaju wszczepy przypominające śrubę, które wkłada się do pustego i odpowiednio spreparowanego zębodołu. Ich celem jest zastąpienie korzenia zęba — z tego powodu nazywa się je sztucznymi korzeniami. Docelowo na implantach można zamocować różne rozwiązania protetyczne, takie jak korony protetyczne, ale także mosty protetyczne czy protezy. Z pomocą implantów można wyleczyć różne rodzaje bezzębia — co jest pierwszą zaletą tego rozwiązania. Bo w końcu wszechstronność jest w cenie! 

 

Co jeszcze można powiedzieć w kwestii tego, dlaczego implanty zębowe są najlepszą metodą odbudowy uzębienia? Ich budowa i materiały, z których są wykonane, gwarantują wysoką wytrzymałość i trwałość tego rozwiązania. Implanty mogą towarzyszyć pacjentowi nawet przez całe życie — nic nie stoi ku temu na przeszkodzie. Wystarczy o nie odpowiednio dbać! Odpowiadając na pytanie „dlaczego implanty zębowe są najlepszą metodą odbudowy uzębienia?” warto także wspomnieć o tym, że budowa implantów wpływa także na ich biokompatybilność — implanty świetnie łączą się z kością pacjenta, a sama implantacja w znakomitej większości przypadków kończy się sukcesem!

 

Jak dbać o implanty zębowe?

 

Może się wydawać, że posiadacze implantów muszą szczególnie o nie dbać — by uchronić się od ich utraty. Prawdą jest, że pewne czynniki mogą powodować utratę stabilności implantu, a nawet doprowadzić do konieczności jego ekstrakcji — niemniej jednak dzieje się to w skrajnych przypadkach zaniedbań higieny. Zakładając, że chcesz zdecydować się na implanty, musisz poznać techniki prawidłowego dbania o jamę ustną — tak, aby cieszyć się implantami przez lata. Implanty nie wymagają większej troski, niż zęby — trzeba je po prostu szczotkować, nitkować (lub używać irygatora) i płukać specjalnym płynem.

 

Mamy nadzieję, że pytanie „dlaczego implanty zębowe są najlepszą metodą odbudowy uzębienia?” nie sprawi ci już trudności. Teraz wiesz, że skorzystanie z implantów zębowych to bardzo dobry pomysł!