Laserowe wybielanie zębów – jak wygląda zabieg?

Laserowe wybielanie zębów – jak wygląda zabieg?

8 lipca 2019   przez  Dr Iwo

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu osób. To nie dziwi – jest to synonim zdrowia, dodatkowo do pewnego momentu piękny uśmiech, rodem z filmu, był swego rodzaju przywilejem, wyłącznie dla osób z zasobnym portfelem. Obecnie ceny wybielania zębów są na tyle niskie, że większość pacjentów jest sobie w stanie pozwolić na taki zabieg, bez konieczności wydawania fortuny.

 

Wyróżnia się kilka rodzajów wybielania – nakładkowe, gabinetowe. Laserowe wybielanie zębów to jedna z form wybielania, która wykazuje dużą skuteczność. Dowiedz się, czym jest laserowe wybielanie zębów i jakie efekty może ci ono przynieść.

Jak przygotować się do laserowego wybielania zębów?

 

Do laserowego wybielania zębów nie jest konieczne duże przygotowanie. W zupełności wystarczy, że przed zabiegiem pacjent oczyści zęby z kamienia nazębnego, poprzez skaling, piaskowanie i polerowanie zębów. Wykonanie tych zabiegów służy maksymalizacji efektów – za ich sprawą wybielanie przyniesie lepszy efekt i będzie dokładniejsze. Dodatkowo, warto jest upewnić się, że w danym momencie nie borykamy się z różnymi chorobami zębów i dziąseł. Ich wyleczenie jest obligatoryjne, aby podjąć próbę wybielania zębów laserem.

 

Laserowe wybielanie zębów – jak wygląda?

 

Zabieg rozpoczyna się od zastosowania rozwieraka, mającego na celu utrzymać usta w odpowiednim ułożeniu. Dziąsła pokrywa się wazeliną, celem zabezpieczenia ich przed działaniem substancji wybielającej. 


Kolejnym etapem wybielania jest nałożenie substancji wybielającej; tak przygotowane zęby są poddawane naświetlaniu. Naświetlanie trwa około trzydziestu minut – w tym czasie substancja rozjaśnia szkliwo, co widać już bezpośrednio po zabiegu. Na zakończenie stomatolog skrupulatnie usuwa substancje zastosowane podczas procesu wybielania, następnie zalecane jest przepłukanie jamy ustnej ciepłą wodą.

 

Ostateczny efekt wybielania ukaże się po około dwóch tygodniach po przejściu zabiegu. Warto jednak wiedzieć, że pierwszy efekt widać tuż po wybielaniu, dlatego pacjenci, którym zależy na szybkim efekcie, nie będą zawiedzeni. Z czasem będzie on jednak dużo bardziej widoczny.

 

Zalecenia po zabiegu

 

Po zabiegu – przez minimum 48 godzin od zabiegu – zalecamy wyłączenie z diety jakichkolwiek produktów barwiących (kawa, czerwone wino). Ich spożycie mogłoby spowodować zmianę barwy zębów, co w konsekwencji zniwelowałoby cały efekt wybielania. Biała dieta, wolna od produktów zawierających barwniki, powinna być stosowana najlepiej przez tydzień-2 tygodnie.