Ile kosztuje aparat ortodontyczny?

Ile kosztuje aparat ortodontyczny?

4 grudnia 2019 Wyłączono przez Domadent

Wady zgryzu to uciążliwy problem, z którym można zmagać się zarówno całe życie. Niektórzy faktycznie decydują się na pójście tą drogą, bo wydaje im się, że noszenie aparatu ortodontycznego przez 2-3 lata będzie uciążliwe. Jest to mało rozsądne podejście, bo czas i tak płynie — a noszenie aparatu przez kilka lat, zamiast męczenia się z wadą zgryzu przez całe życie, jest bardziej rozsądne! 

 

Nad podjęciem leczenia ortodontycznego często zastanawiamy się będąc dorosłymi — bo mamy już finanse i możliwość komfortowego przejścia takiego leczenia, bez obaw o opinię otoczenia. Leczenie u młodzieży co prawda przebiega bardziej efektywnie, natomiast tak czy tak warto jest je podjąć również u dorosłych. W tym artykule wyjaśniamy, jaki aparat ortodontyczny dla dorosłych, ile kosztuje aparat ortodontyczny, a także gdzie można kupić aparat ortodontyczny.

 

Jaki aparat ortodontyczny dla dorosłych?

 

Kwestia tego, jaki aparat ortodontyczny powinien zostać wybrany przez osobę dorosłą, jest dość prosta. Dorosły człowiek niestety nie może zdecydować się na aparat ruchomy, gdyż skorzystanie z niego będzie nieefektywne — wywiera on zbyt małe siły na ukształtowane zęby, by dać jakikolwiek efekt. W takiej sytuacji konieczne jest skorzystanie z aparatu ortodontycznego stałego. Warto wiedzieć, ile kosztuje aparat ortodontyczny tego rodzaju, aby nie czuć się zaskoczonym przez jego koszty.

 

W kwestii tego, ile kosztuje aparat ortodontyczny stały — warto jest określić całkowity koszt leczenia ortodontycznego, gdyż nie da się zrezygnować z elementów leczenia. Sam koszt aparatu mógłby być nieznaczny — bo znaczną część budżetu pochłaniałyby inne wydatki, takie jak konsultacje czy badania. W zależności od wybranego rodzaju aparatu, cena jednego łuku zębowego to około 1500-2000 złotych, choć oczywiście może być ona wyższa — i sięgać nawet 6000 złotych za łuk niewidocznego aparatu lingwalnego. Istotna jest także cena wizyt kontrolnych — za te z reguły płaci się 150-200 złotych.

 

Gdzie można kupić aparat ortodontyczny?

 

Wiesz już, ile kosztuje aparat ortodontyczny. Teraz zastanówmy się, z kim należy skontaktować się, aby nabyć aparat ortodontyczny. Przede wszystkim konieczna jest wizyta w gabinecie ortodontycznym — i to tam lekarz ortodonta określa, czy dana osoba potrzebuje aparatu ortodontycznego, a jeśli tak to jakiego. Na podstawie badań i wycisku z jamy ustnej wykonywany jest aparat ortodontyczny — i tak naprawdę jest to jedyna droga nabycia aparatu i podjęcia leczenia ortodontycznego.

 

Bardzo prawdopodobne, że w internecie można znaleźć pewne rozwiązania, które rzekomo mają służyć leczeniu wad zgryzu. Gotowe rozwiązania z internetu to nie najlepszy pomysł — mogą one spowodować nawet pogorszenie wady, co w konsekwencji spowoduje, że właściwe leczenie ortodontyczne będzie jeszcze trudniejsze. W przypadku, gdy finanse ograniczają cię w zakresie leczenia ortodontycznego — zapytaj swojego ortodontę o możliwość rozłożenia leczenia na raty, tak aby nie było ono dla ciebie obciążeniem.