Wypełnienia inlay – co to?

Wypełnienia inlay – co to?

20 czerwca 2021 Wyłączono przez Domadent

Wypełnienia inlay są rodzajem wypełnień, które alternatywnie można zastosować w ramach wypełnienia po zabiegu z zakresu stomatologii zachowawczej. Istnieje jednak wiele innych zastosowań tego rodzaju wypełnień. Wypełnienia inlay można nazywać także jako wkłady koronowe, dzięki którym stomatolog dokonuje niezbędnych czynności, aby zapełnić wszelkie braki w zębach pacjenta.

 

Zastosowanie wypełnień inlay to gwarancja, że pacjent będzie zadowolony po zabiegu. Mimo tego, że ten rodzaj wypełnień jest dużo droższy, niż tradycyjne wypełnienia, to jednak pacjenci nie mają oporów, by podjąć zastosowanie wypełnień inlay. Sprawdź, czy wypełnienia inlay są czymś, czego potrzebujesz i czy warto jest zdecydować się na ten rodzaj wypełnień.

 

Czym są wypełnienia inlay?

 

Wypełnienia inlay to rodzaj wypełnienia, które wykonuje się celem uzupełnienia wszelkich braków które obejmują koronę zęba. Za sprawą tego rodzaju wypełnień istnieje możliwość łatwego odbudowania pierwotnego wyglądu zęba, dzięki temu przekłada się to na zadowolenie z wykonanego zabiegu. 

 

Wypełnienia inlay wykonuje się z różnych materiałów. Do tego grona zalicza się przede wszystkim porcelanę stomatologiczną, która obecnie daje najlepszy efekt – nie tylko przy wypełnieniach, ale i przy innych rozwiązaniach protetycznych, takich jak korony protetyczne. Prócz porcelany stomatologicznej, do wypełnienia inlay można wykorzystać taki materiał jak kompozyt, a także określony stop złota. Wszystkie te materiały niosą za sobą pewne zalety i wady, które warto jest rozważyć wspólnie ze stomatologiem, nim przystąpi się do zastosowania któregokolwiek z nich.

 

Wypełnienia inlay – plusy

 

Zastosowanie wypełnienia inlay niesie za sobą wiele pozytywnych efektów, dlatego coraz więcej pacjentów jest nimi zainteresowanych. Przede wszystkim, wypełnienia inlay są odporne na odbarwienia, co daje pozytywny efekt estetyczny na co dzień. Bez strachu można spożywać ulubione potrawy, nie bojąc się, że wypełnienia inlay zmienią kolor.

 

Zastosowanie wypełnień Inlay to dodatkowo możliwość stworzenia sobie idealnego uśmiechu. Nad miejscem, w którym ten rodzaj wypełnienia może zostać wykorzystany, nie trzeba się zastanawiać – wynika to z faktu, że ten rodzaj wypełnień jest wysoce uniwersalny, można go dopasować do większości zębów.

 

Przeciwwskazania do wypełnień inlay 

 

Niestety, ten rodzaj wypełnienia nie może zostać zastosowany w kłach i siekaczach. Wypełnieniami tego rodzaju nie rekonstruuje się dużych ubytków, w tym celu dużo lepiej jest pomyśleć o innym rozwiązaniu.